سیم کشی برق ساختمان

متداول ترین اشتباهات سیم کشی برق ساختمان

برای انجام دادن هر کاری به صورت بی نقص و اصولی نیاز به بهره مندی از تخصص کافی می باشد. تخصص و تجربه دو مقوله ی کاملا مرتبط با رعایت نمودن اصول و استاندارد های رایج در آن کار هستند؛ در واقع نمی توان گفت که کسی در یک حوزه متخصص است اما به اندازه ی کافی بر اساس روال صحیح آن عمل نمی کند و از قوانین موجود در آن زمینه پیروی نمی نماید. در مورد سیم کشی برق ساختمان نیز که به عنوان شغل اصلی و پیشه ی کاری بسیاری از افراد می باشد، چنین مسئله ای صدق می کند و به هر حال باید به این نکته توجه داشت که تا حد امکان لازم است از بروز هر گونه خطا و اشتباه جلوگیری نمود. برخی از کارها به گونه ای هستند که هر گونه کم دقتی در انجام آن ها می تواند منجر به ایجاد خطرات و خسارات مالی یا جانی شود؛ بنابراین در هر زمینه ای ائم از لوله کشی برق و سیم کشی برق ساختمان رعایت جانب احتیاط و انجام کار بر اساس استاندارد های رایج توصیه می گردد. در ادامه ی این مقاله، آیدین پلاستیک به برخی از متداول ترین اشتباهات در این حوزه ی کاری اشاره کرده است.

برای سیم کشی برق ساختمان، از شخص متخصص و برقکار کمک بگیرید.

خیلی هم عالی به نظر می رسد اگر که شما بتوانید برخی از امور برقی منزل یا محل کارتان را خودتان انجام دهید اما لازم است متذکر شویم که همه ی کار ها به سادگی تعویض لامپ و بستن سر پیچ نیست. در برخی موارد باید قبل از شروع سیم کشی هر چند که هم مختصر باشد، بسیاری از موارد لازم بررسی و سنجیده شوند، حتی نوع متریال و تجهیزاتی که برای این کار خریداری می نمایید، از لحاظ کیفیت باید مورد قبول بوده و همچنین از لحاظ هزینه ای هم به صرفه باشند. یک برقکار حرفه ای علاوه بر اینکه راهنمای شما در خرید و تهیه ی ابزار های لازم خواهد بود، به خوبی می تواند تمامی مراحل مربوط به لوله کشی و برق کشی ساختمان را با دقت و مهارت لازم به انجام رساند.

مهم ترین نکته ی قابل توجه در سیم کشی برق خانه و ساختمان های مسکونی

قبل از انجام هر کاری در این زمینه، لازم است که جریان برق کلی ساختمان را قطع کنید تا به میزان زیادی به حفظ ایمنی و جلوگیری از هر گونه برق گرفتگی یا آتش سوزی کمک کرده باشید. مسئله ی بعدی قابل توجه در لوله کشی برق منازل، مربوط به تناسب تجهیزات با یکدیگر است،؛ برای مثال زمانی که می خواهید از لوازم روشنایی مدرن و جدید استفاده کنید، بهتر است که سیم های قدیمی که چندین سال مورد استفاده قرار گرفته اند را تعویض نمایید. چراغ های جدید باید از لحاظ میزان مقاومت در برابر عبور جریان الکتریکی با سیم های استفاده شده تناسب داشته باشند. این کار به میزان زیادی در کاهش ایجاد خطر آتش سوزی ناشی از سیم کشی برق غیر اصولی موثر است.

یکی دیگر از متداول ترین اشتباهات سیم کشی برق ساختمان این است که در مواقع لازم از جعبه ی اتصال استفاده نشود؛ به یاد داشته باشید که دو سیم حاوی جریان الکتریکی همیشه باید در درون جعبه ی اتصال به یکدیگر وصل شوند. رعایت کردن تمامی این موارد نتیجه ی بسیار مهمی دارد و آن هم کاهش ریسک ایجاد خطرات احتمالی است؛ پس به نحوه ی اتصال سیم ها به یکدیگر دقت بیشتری داشته باشید.

استفاده از تجهیزات برق کشی استاندارد، ضامن حفظ ایمنی سیم کشی برق ساختمان

  • به کلید و پریز ها توجه کافی داشته باشید، در صورتی که فرسوده و قدیمی شده اند، در صورتی که به درستی در داخل دیوار قرار نگرفته اند، در صورتی که دچار اتصالی شده اند حتما باید باز شوند و ایراد آن ها بر طرف شود و حتی در مواقع لازم در خصوص تعویض آن ها اقدام نمایید. زمانی که برای اولین بار می خواهید سیم کشی برق ساختمان را انجام دهید، سعی کنید که تا حد امکان از تجهیزات نو، سالم و استاندارد و تولید شده توسط برند های معتبر استفاده نمایید. در این صورت با توجه به کیفیت متریال خریداری شده، می توانید مطمئن باشید که تا مدت ها خطر تهدید کننده ای وجود ندارد.
  • استفاده از لوله برق های مخصوص: امروزه برای لوله کشی برق از متریال های کاملا مخصوص استفاده می شود . این محصولات توسط شرکت های تولید کننده نظیر آیدین پلاستیک در انواع و ابعاد و قیمت های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است؛ بنابراین هیچ گونه توجیهی برای عدم استفاده از لوله های مخصوص عبور سیم های برق وجود ندارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *