تابلو برق

تابلو برق

یکی از اجزای مهم و تجهیزات بسیار پر کاربردی که در سیستم های الکترونیکی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، تابلو برق می باشد. اینکه این دستگاه چه کاربرد و مزایایی دارد، موضوعی است که در این مقاله از سایت تخصصی گروه تولیدی آیدین پلاستیک تولید کننده لوازم و لوله برق ساختمان در مورد آن توضیحاتی ارائه شده است. بدیهی است که هر وسیله ای که با انرژی برق کار می کند، ممکن است به دلایل مختلفی مانند نوسانات برق و تنش های وارد شده به آن دچار آسیب دیدگی شود، حال برای کاهش دادن یا کنترل کردن میزان خسارات ناشی از این مسئله چه باید کرد و چه راهکاری را در نظر گرفت؟

تابلو برق در این خصوص چه کاربردی می تواند داشته باشد؟

برای جلوگیری و کنترل برخی از نوسانات، معمولا از دستگاهی به نام تابلو برق استفاده می شود که این دستگاه در واقع یک تابلو کنترل کننده است و فردی که در این زمینه دارای مهارت و اطلاعات کافی باشد، می تواند به آسانی با آن کار کند و فرآیند یا دستگاه های مورد نظر را کنترل نماید. انواع مختلف این دستگاه با توجه به نوع استفاده و کاربرد، دسته بندی های مختلفی دارند ولی در حالت کلی آن ها بر اساس میزان ولتاژ به دو نوع ولتاژ پایین و ولتاژ بالا دسته بندی شده اند که در موارد متفاوتی با تشخیص کارشناس و برقکار مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو برق

انواع تابلو برق های قابل استفاده در مصارف خانگی

این وسیله با کاربری خانگی به سه نوع مختلف تقسیم بندی شده است که در ادامه ی این مقاله از سایت آیدین پلاستیک به توضیح و بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

  1. اولین نوع، تابلو برق هایی هستند که در قسمت ورودی خانه ها نصب می شوند و از این طریق افراد می توانند با استفاده از کلید هایی که بر روی این دستگاه قرار دارند، برق قسمت های مختلف خانه را قطع یا وصل نمایند. همچنین سیستم این دستگاه به صورتی طراحی شده است که در صورت نوسانات برق شدید، فیوز های مربوطه به طور خودکار قطع خواهند شد. لازم به ذکر است که با استفاده از این تابلو برق ها شما می توانید برای هر قسمت از منزلتان فیوز جداگانه ای را در نظر بگیرید تا در موارد بروز مشکل نیازی به قطع کرد برق تمامی مناطق خانه نباشد و چه راهکاری از این بهتر و عملی تر؟
  2. دومین نوع این دستگاه که قابلیت نصب و استفاده در خانه های مسکونی را دارد، به صورت خارجی هستند یعنی ضمن برخورداری از تمامی مزایا و ویژگی های لازم برای کنترل تجهیزات خارجی منازل و آپارتمان ها به کار برده می شوند.
  3. سومین نوع، تابلو برق هایی هستند که به آن ها اصلی گفته می شود و در قسمت ورودی حیاط خانه نصب می شوند. سیستم عملکرد این دستگاه ها به صورتی است که برق شهری پس از وارد شدن به آن به قسمت های مختلف خانه اتصال پیدا می کند. این نوع دارای سه قسمت مجزا می باشد که هر یک کاربرد های مختلفی دارند، در واقع تمامی فیوز ها، کنتورها و سایر اتصالات در این تابلو برق ها قرار دارد؛ بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام خرید به این نوع و تجهیزات داخل آن بیشتر دقت نمایید؛ زیرا تهیه ی محصولی بی کیفیت و فاقد استاندارد می تواند باعث آسیب دیدن تجهیزات خانه ی شما شده و خسارات زیادی را به وجود بیاورد.

مشاوره برای خرید تابلو برق

از اهمیت و ضرورت مشورت کردن با دیگران هر چه بگوییم کم گفته ایم اما بسیار مهم است که شخص مشاور و راهنمایی دهنده کسی باشد که از اطلاعات کافی، کاربردی و قابل قبولی بهره مند باشد. در خصوص خریداری تجهیزات مرتبط با لوله کشی برق ساختمان یکی از بهترین انتخاب های شما برای بهره مندی از مشاوره، کارشناسان مجموعه ی آیدین پلاستیک می باشند. شما به راحتی و تنها از طریق تماس تلفنی با مجموعه ی ما می توانید از اطلاعات لازم برای انتخاب تجهیزات مورد نظر خود بهره مند شوید. بهتر است قبل از اینکه بخواهید برای ساختمان یا آپارتمان خود تابلو برق تهیه نمایید، حتما در این خصوص با متخصصان و مشاوران ما مشورت کرده و سپس با آگاهی کامل از ویژگی ها، انواع و قیمت این وسیله برای خرید این دستگاه اقدام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *