پریز برق

انواع پریز برق

یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تجهیزات و لوازم الکترونیکی برق کشی ساختمان، پریز برق می باشد که در انواع مختلفی برای استفاده های گوناگون توسط گروه تولیدی آیدین پلاستیک ساخته و به بازار مصرف عرضه می گردد.  با توجه به گسترده بودن میزان کاربرد این کالا، بسیار اهمیت دارد که از لحاظ اقتصادی دارای قیمتی مناسب و بصرفه باشد تا متقاضیان بتوانند در تعداد انبوه آن را با هزینه ای قابل قبول خریداری نمایند، از این رو تولید تجهیزات و کالاهایی نظیر پریز برق با کیفیت و درجه یک ضمن برخورداری از قیمت های منصفانه یکی از مهم ترین اهداف آیدین پلاستیک می باشد. در تولید انواع این محصول لازم است که از استاندارد ها و اصول خاصی تبعیت گردد تا کالای نهایی از ویژگی هایی نظیر انعطاف پذیری، مقاومت و ایمنی برخوردار باشد. هر چه میزان کاربرد یک تجهیز قابل استفاده در سیم کشی ساختمان بیشتر باشد، سهولت و سادگی در نصب آن وسیله و کار کردن با آن اهمیت بیشتری می یابد، از این رو تولید کنندگان انواع پریز برق باید به این نکته توجه داشته باشند که محصولات جدید خود را به گونه ای طراحی نمایند که با کم ترین میزان تلاش و در مناسب ترین زمان قابلیت تطبیق با سایز تجهیزات و نصب اسان و بی نقص را داشته باشند.

چرا انواع مختلفی از پریز برق تولید می شود؟

شاید برایتان این سوال مطرح شود که چرا چنین محصولی دارای انواع مختلف می باشد؛ به علت اینکه در کشور های مختلف و با توجه به سیستم برق کشی رایج در ساختمان سازی و استاندارد های ملی آن منطقه بتوان از این کالا استفاده نمود، انواع پریز برق به صورت محافظ دار، ارت دار،  با پین ارت، کد گذاری شده، سوئیسی، دانمارکی و …. می باشد که هر یک دارای کاربری یکسانی می باشند اما علت تولید انواع متفاوت از این محصول، این است که در شرایط مختلف بتوان خسارت های احتمالی را به حداقل رساند و همچنین تا حد امکان امنیت سیم کشی ساختمان را تامین نمود. در برخی موارد نیز تنوع موجود در انواع پریز برق باعث می شود تا ظاهر سیم کشی ها زیباتر و مناسب تر به نظر برسد. در بسیاری از موارد نیز برخی از دستگاه های برقی دارای دو شاخه ی مخصوصی هستند که تنها با یک مدل از پریز مطابقت دارد و به این منظور انواع تبدیل ها نیز تولید می شوند که در صورت عدم تطابق دستگاه ها با پریز های تعبیه شده در ساختمان، بتوان به کمک مبدل از آن ها استفاده نمود و جریان برق برقرار گردد.

تفاوت انواع مختلف پریز برق در چیست؟

همانطور که گفتیم این نوع از تجهیزات انتقال دهنده ی برق، دارای انواع مختلفی می باشند و اما مواردی همچون میزان ولتاژ و آمپر، شکل ظاهری، اندازه ی ظاهری موجب پیدایش تفاوت در نمونه های تولیدی می گردد. یکی دیگر از تفاوت های این وسیله ی مهم و پر کاربرد در سیم کشی ساختمان، نوع اتصال آن به سایر تجهیزات می باشد که در نمونه های مختلف تولید شده از پریز برق به صورت های مختلفی انجام می گردد. از آنجایی که تامین روشنایی و همچنین استفاده از انرژی برق به منظور کار کردن با دستگاه های مختلف با مصارف صنعتی و یا خانگی در زندگی امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است، ضروری است که تولید چنین کالایی در نهایت دقت و مطابق با استاندارد ها صورت پذیرد تا در عین برخورداری از تنوع، قابلیت تطبیق و استفاده توسط سایر دستگاه ها، ابزار ها و دو شاخه های متنوع موجود در بازار را داشته باشند.

امروزه گونه های مخنلفی از یک ابزار ساخته می شوند و همانند گذشته محدودیت ندارند، این تغییر مثبت در تولید انواع پریز برق نیز ایجاد شده است، به شکلی که علاوه بر ایجاد تغییرات در شکل ظاهری، شاهد به وجود آمدن پیشرفت هایی در ساختار آن ها نیز هستیم. استفاده از سیستم های هوشمند در ساخت کلید و پریز های جدید نظیر قابلیت کنترل از راه دور، یکی از این دستاورد هاست. یکی دیگر از مواردی که در تولید پریز برق قابل توجه می باشد، متریال اولیه ی آن است. امروزه از مواد نسوز برای ساخت این تجهیز استفاده می گردد که به نوعی امنیت را افزایش می دهند و غیر قابل اشتعال هستند، همچنین اتصالات داخلی پریز های جدید به گونه ای طراحی شده است که خطر جرقه، برق گرفتگی و یا احتراق را به حداقل می رساند و چه چیزی از این بهتر که سازندگان به دنبال راه و روش ها و ایده های جدید تر برای ارائه ی محصولاتی با کیفیت تر به مصرف کنندگان باشند؟

به همین دلیل، آیدین پلاستیک سعی می نماید که در تولید انواع پریز برق و البته قوطی کلید و پریز به عنوان یک رابط الکتریکی و به منظور دسترسی به منبع انرژی برق، از تمامی استاندارد های موجود در این زمینه و ایده های خلاقانه پیروی نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *