لوله برق pvc

استفاده از لوله pvc در سیستم برق کشی ساختمان

امروزه با پیشرفت های قابل توجهی که در صنعت برق و ساختمان به وجود آمده است، متریال های جدید و کاربردی تولید و به بازار مصرف عرضه شده و توانسته است تاثیر بسیار مثبتی بر افزایش کیفیت اجرایی پروژه های موجود در این حوزه داشته باشد. همچنین استفاده از تجهیزات کاربردی نظیر لوله، کابل، پست یا تیر برق و …. در سیستم های پیچیده ی مختلف نظیر سیستم مدیریت کابل باعث شده است که نتیجه ی کار نهایی بسیار تخصصی و با کیفیت باشد. در خصوص برق کشی ساختمان نیز سیستم های متفاوتی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی ها و ضوابط پیاده سازی مخصوص به خود هستند. اگر بخواهیم به یکی از پر کاربردترین متریال های خوب در این سیستم اشاره نماییم، لوله و انشعابات pvc و upvc گزینه ی اول خواهد بود.

نکات مهم در هنگام انتخاب نوع سیستم سیم کشی برق ساختمان

– بسیار مهم است که برق کشی برای ساختمانی تازه ساز انجام می شود و یا اینکه آن بنا نیازمند تغییر، تعمیر و یا گسترش دادن سیستم سیم کشی است؛ در این دو حالت با نیازمندی های متفاوتی روبرو خواهید شد و این موضوع به عنوان اولین نکته ی مهم باید در نظر گرفته شود.

– میزان بودجه ی مالی و سرمایه بسیار مهم است؛ بدیهی است که با دارا بودن سرمایه ی بیشتر می توانید هزینه های بیشتری را در خصوص خریداری تجهیزات، لوله برق pvc، سیم و کابل و سایر انشعابات پرداخت نمایید؛ پس قبل از انتخاب نوع سیستم سیم کشی حتما به میزان بودجه ای که در اختیار دارید، توجه نمایید.

– در برخی موارد ویژگی هایی نظیر میزان رطوبت موجود در آن محیط و حتی نوع کاربری ساختمان می تواند بر گزینش نوع سیستم برق کشی ساختمان تاثیر گذار باشد. همچنین این موارد در انتخاب نوع و کیفیت تجهیزات نیز اثر می گذارند و بر این اساس باید متریال هایی را انتخاب نمود که بر اساس شرایط پروژه، از دوام و استحکام و ماندگاری بیشتری برخوردار باشند؛ برای مثال اگر بخواهید از لوله برق pvc استفاده نمایید، این محصول به اندازه ی کافی باید با نوع پروژه و خصوصیت های آن هماهنگی داشته باشد.

استفاده از لوله pvc در سیستم برق کشی ساختمان

انواع لوله برق پی وی سی قابل استفاده در سیستم برق کشی ساختمان

از آن جایی که انواع لوله های Pvc به علت برخورداری از ویژگی های خاص به یکی از پر کاربردترین متریال ها در این حوزه تبدیل شده است، آگاهی از انواع آن ها برای برقکاران و مجریان تاسیسات برقی الزامی می باشد. انواع اورینگی و چسبی با بهره مندی از طول عمر و دوام زیاد در بسیاری از پروژه های ساختمانی داخل و خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از بهترین خصوصیات لوله برق پی وی سی، وزن سبک و قابلیت انتقال و همچنین راه اندازی و نصب راحت است که علاوه بر افزایش سرعت برق کشی ساختمان موجب پایین آمدن میزان هزینه های جاری نیز خواهد شد. همچنین برخورداری از امنیت و کیفیت بالا در این محصول باعث شده است که به وفور شاهد استفاده از آن در سیستم لوله کشی برق آپارتمان ها و ساختمان های مدرن باشیم. گروه تولیدی لوله برق آیدین پلاستیک نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان لوله برق pvc در ایران ارائه دهنده ی این محصول و سایز تجهیزات برقی با کیفیت می باشد. این متریال در رنگ های مختلف با میزان مقاومت و ضخامت های گوناگون تولید می گردد تا پاسخگوی نیاز گسترده ی صنعت ساختمان سازی باشد. وظیفه ی برقکاران محترم است که با توجه به نوع نیازمندی های یک پروژه از لوله برق های استاندارد و مناسب استفاده نمایند و در این راستا تا حد امکان از سایر انشعابات همجنس با لوله های پی وی سی بهره گیرند.

مهم ترین ویژگی های لوله برق pvc

اگر قرار باشد که از این متریال در سیستم برق کشی ساختمان استفاده گردد، آگاهی از خصوصیات و مزایای این محصول بسیار ضروری است و در ادامه ی این مقاله اطلاعاتی به صورت مختصر و مفید ارائه شده است:

  • لوله برق پی وی سی از ماده ی پلی اتیلن ساخته شده است که دارای خواصی مثل مقومت در برابر آتش ( نسوز ) می باشد.
  • مقاومت این محصول در برابر خوردگی، رطوبت، فرسایش، اشعه ماورابنفش و پوسیدگی باعث شده است که به میزان بسیار زیادی تقاضا برای خریداری آن افزایش یابد.
  • زمانی که می گوییم نصب لوله برق pvc بسیار راحت می باشد، منظورمان این است که بدون نیاز به لحیم کاری و تنها از طریق چسب های مخصوص می توان آن را در زوایای مختلف و برای کاربرد های متفاوت نصب نمود.
  • قیمت مناسب یکی از فاکتورهای مهمی است که هر خریداری به آن توجه می کند. ضمن در نظر گرفتن تمامی ویژگی های مثبت و مزایای لوله برق پی وی سی از قیمت فروش منصفانه ای برخوردار است و قابلیت ارائه ی آن به صورت عمده نیز وجود دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *