سیم و کابل برق

فروش انواع سیم و کابل برق

وسایلی همانند انواع سیم ها و کابل های استاندارد قابل استفاده در سیم کشی ساختمان ها از جمله مواردی هستند که بسیار پر کاربرد بوده و می توان گفت اصلی ترین اجزا برای انجام دادن چنین کاری می باشند. از این رو باید در هنگام خرید و فروش آن ها به برخی نکات دقت نمود و این موارد از جانب خریدار و فروشندگان باید رعایت شوند. اگر شما به چنین تجهیزاتی برای سیم کشی منزل یا محل کار خود نیاز دارید و یا شغل شما مرتبط با برقکشی ساختمان است و به وفور به خرید انواع سیم و کابل برق نیاز پیدا می کنید، قبل از هر چیز لازم است به این نکته توجه داشته باشید که از فروشندگان مجاز خرید نمایید.

نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز می توانند به عنوان یک تضمین برای تایید کیفیت کالا هایشان باشند و در صورت بروز هر گونه مشکلی به راحتی جنس معیوب را با نوع سالم آن تعویض نمایید. افرادی که در زمینه ی فروش انواع سیم و کابل برق فعالیت دارند نیز، لازم است از ارائه ی هر گونه محصول غیر استاندارد و تقلبی به مشتریان خود داری کنند تا از این طریق هم بر میزان اعتبار خودشان در نزد مخاطبان بیفزایند و هم این که هیچ گونه مشارکتی در عواقب احتمالی استفاده از تجهیزات برق غیر استاندارد نداشته باشند؛ چون همانطور که می دانید بهره گیری از کالا های غیر ارجینال ممکن است موجب ایجاد خسارات جبران ناپذیری شود. همچنین افرادی که کسب و کار فعلی آن ها به نوعی مرتبط با فروش انواع سیم و کابل برق است، می توانند به منظور تهیه ی محصولات استاندارد و با کیفیت و درجه یک به صورت عمده با شماره های درج شده در این سایت تماس بگیرند و با کارشناسان بخش فروش گروه تولیدی آیدین پلاستیک تولید کننده انواع لوله برق مانند لوله برق pvc،  لوله برق پلی آمید و سایر لوازم برق ساختمان مشاوره نمایند.

برای برق کشی ساختمان از چه سیم هایی استفاده می شود؟

انواع سیم ها و کابل های قابل استفاده در این خصوص، به عنوان ابزار های رسانای جریان الکتریکی می توانند از جنس های مختلفی ساخته شده باشند که در این صورت نوع فلز هاید به کار رفته در آن ها متفاوت خواهد بود. این فلز معمولا از جنس مس، آلومینیوم، نقره و … می باشد که توسط ماده ی عایق پوشانده شده و در نهایت برای مقاوم سازی، حفاظت و زیبایی در یک پوشش یا روکش مخصوص پلاستیکی قرار گرفته است. بدون شک ماده ی فلز و نوع مواد به کار رفته در ساخت انواع سیم و کابل برق به طور مستقیم بر کیفیت، میزان رسانایی و توانایی هدایت جریان الکتریکی، میزان مقاومت در برابر افزایش دما و ….. تاثیر دارد و همچنین بر روی قیمت سیم برق و کابل برق نیز موثر می باشد. همچنین ماده هادی می تواند تا حد زیادی در سبکی یا سنگینی وزن این تجهیزات نیز تاثیر گذار باشد، از این رو از هر سیمی برای یک منظور خاص و در جای مناسب استفاده می گردد.

ویژگی های انواع سیم برق

مفتولی: این نوع از فلز مس ساخته شده و به دلیل احتمال شکنندگی در قسمت هایی استفاده می شود که نیازی به جابه جایی ندارند و ثابت هستند. همانطور که گفتیم باید بر حسب نیاز و نوع کاربرد از هر یک از این تجهیزات مربوطه استفاده شود.

افشان: این نوع از تعدادی رشته ی نازک مسی که به یکدیگر تابیده شده اند، تشکیل شده و برخلاف سیم برق مفتولی، منعطف و نرم می باشد و به همین دلیل یکی از متداول ترین تجهیزات برای برق کشی ساختمان است.  در صورتی که بخواهی اطلاعات بیشتری در مورد انواع سیم های برق به دست آورید، می توانید نام های اختصاری (NYA, NYAF, NSYA, NYM, NYZ, NYFA, NYFAZ, …. ) را در موتور جستجوی گوگل تایپ نمایید تا ویژگی های نمونه های متفاوتی از این محصول را مطالعه کنید. هر یک از این ها دارای خصوصیات متفاوت و برای کاربرد های به خصوصی قابل استفاده می باشند.

چگونگی انتخاب کابل برق مناسب

در برق کشی ساختمان ها معمولا از کابل های مخصوص فشار ضعیف استفاده می شود که بر اساس این کاربرد از جنس، شکل، سطح مقطع ( گرد یا مثلثی )، فلز های رسانا ( مفتولی، افشان رشته ای انعطاف پذیر و … ) و نوع عایق متفاوتی برخوردارند. اگر از نوع مفتولی استفاده شود باید مطمئن باشید که در آن قسمت تحرکی وجود ندارد؛ زیرا خصیصه ی اصلی این نوع کابل برق عدم شکنندگی آن است؛ بنابراین با توجه به مصرف خود و نوع کاربردی که مد نظر دارید، از کابلی استفاده نمایید که فلز هادی آن متناسب با نوع نیاز شماست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *